Mladší přípravka si přivezla z Týna zlato

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos se nejmladší fotbalisté týmu FK Vodňany zúčastnili zimního turnaje v Týně nad Vltavou. První část turnaje se skládala ze tří víkendových kol, kde se mužstva rozdělila dle odehraných výsledků do dvou nadstavbových skupin. Naši kluci svými výsledky postoupili ze 4. místa do nadstavbové skupiny A, kde se hrálo o umístění od 1. do 5. místa. V nástavbě B se poté soutěžilo o 6. až 10. místo. V těchto nadstavbách se sehrály dvě kola, kdy v obou kolech poměřili naši malí fotbalisté své síly s každým týmem skupiny A, kde se nomino‑ vali svými výkony mimo náš tým ještě domácí Týn nad Vltavou, TJ Hradiště, Vimperk a Dolní Bukovsko. A na výsledek si museli nejmladší fotbalis‑ té i diváci počkat až do úplně posledního, dramatického utkání proti týmu TJ Hradiště. V tomto utkání padla jediná branka, kterou se našemu týmu podařilo vstřelit 25 vteřin před koncem tohoto souboje a tímto vítězstvím si vybojovali vodňanští fotbalisté 1. místo v celém
turnaji. Naši hráči se zasloužili o velký úspěch vodňanského fotbalu, neboť v minulosti se mladší přípravce tento turnaj vyhrát nepodařilo a v průběhu turnaje si dokázali poradit s takovými soupeři, jako byl celek Týna nad Vltavou nebo Vimperku. V součtu zápasů v nadstavbové skupině náš celek šestkrát zvítězil a dvakrát opouštěl hřiště se skloněnou hlavou. Při vyhlašování konečných výsledků byli oce‑ něni i individuální fotbalisté. Jako nejlepší hráč našeho týmu byl vyhlášen Jakub Beneš a jako nejlepší brankář turnaje byl vyhlášen gólman týmu Vodňan Marek Tampír. Poděkování za úspěšnou reprezentaci Vodňan nezaslouží jen fotbalisté, ale i jejich trenéři, rodiče, ale vlastně všichni, kteří se na kluky přijeli podívat a zafandit.

za FK Vodňany Romana Kalčíková